Відпочинок в українському стилі «Марійкина садиба»

Поспішай скоріше тур придбати і в Марійкину садибу завітати! 

С. Іванівка Голопристанського району

Тривалість: 1 день, 2-3 дні та по бажанню

На березі Ягорлицької затоки Чорного моря причаївся куточок тиші та спокою – Марійкина садиба. Це справжнє сховище від буденної метушні та залізних тенет міста. Тут можна з головую зануритися у звичаї та прикмети українського народу. Відчути його самобутність на собі. 
Під час подорожі на вас чекають: 

 •  незабутній відпочинок на Кінбурнській косі; 
 • знайомство з козацькими звичаями; 
 • майстер-класи із виготовлення оберегів; 
 • майстер-класи з випікання печива; 
 • прогулянка в українські “кара-куми” – Нижньодніпровські піски; 
 • дегустація українських страв за старовинними рецептами із екологічно-чистої продукції, вирощеної на ланах Херсонщини; 
 • участь у виготовленні молочних продуктів; 
 • фотосесія у стилі шале; 
 • сувенірна крамничка; 
 • тільки 18+ (самогоноваріння). 


 

ОДНОДЕННА ЕКСКУРСІЯ

8.00 – виїзд з Херсона; 
9.00 – прибування до Марійкиної садиби; 
9.15 – зустріч з господинею Марійкиної садиби; 
9.30 – зупинка, підйом на вершину кургану епохи ямної культури (3 тис. р. до н.е.); 
10.00 – історія місцевих курганів (унікальна для світу концентрація курганів біля берега Ягорлицької затоки); 
10.30 – сільська православна церква Св. Апостола Івана Богослова (Віковий дуб, занесений до реєстру знаменитих дерев України, потомок Гілеї); 
11.15 – прогулянка в українські “кара-куми” – Нижньодніпровські піски; 
11.30 – гостина в МАРІЙКИНІЙ САДИБІ; 
12.00 – зустріч гостей з хлібом-сіллю; 
12.15 – дегустація українських страв і напоїв; 
13.15 – знайомство зі звичаями і обрядами минувшини; 
13.45 – «Козацькі розваги» - смуга перешкод на спритність і витримку, польоти на мітлі; 
15.00 – майстер-класи (розповідь про звичаї і традиції на одну із обраних тем); 
16.00 – тільки 18+: самогоноваріння і рецепти домашніх настоянок; 
16.30 – інтерактивна участь в народних святах і обрядах; 
17.00 – фотосесії з елементами українських строїв і старожитностями; 
17.00 – сувенірна крамничка; 
17.30 – прогулянка до Ягорлицької затоки (в теплу пору року); 
19.00 – від’їзд з садиби. 

Ціна 
- mersedes sprinter, 18 місць – 250 грн/особи (проїзд в дві сторони + очікування + обід); 
- mersedes vito, 7 місць – 300 грн/особи (проїзд в дві сторони + очікування + обід); 
- аренда автобуса mersedes sprinter, 18 місць на одноденну поїздку до Марійкиної садиби з Херсона (вартість тільки проїзду без екскурсії) – 1300 грн. ДВОДЕННА ЕКСКУРСІЯ

ДЕНЬ 1-й 
11.00 – виїзд з Херсона; 
12.00 – прибуття гостей, зустріч з хлібом-сіллю на воротах, розміщення; 
13.00 – обід: борщ південний з куркою, пампушками, сало і овочі, шкалик кермечанки, перець фарширований з грибами, узвар, зелений пиріг. 
14.00 – екскурсія по садибі (старожитності, місця для розваг і куточки для відпочинку); 
15.00 – прогулянка на берег Ягорлицької затоки на мікроавтобусі (козацька застава, скіфське стійбище, античне поселення, Чорноморський біосферний заповідник, Кінські острови, лікувальні «гарячі» грязі); 
16.30 – полуднок: дегустація трав’яних чаїв Ягорлицького краю з пиріжками; 
17.30 – майстер-клас на вибір; розповідь про колекцію старовинних рушників, весільний рушник; 
19.00 – вечеря. 
Посиденьки біля вогнища, ритуал «Дерево бажань». 

ДЕНЬ 2-й 
Пробудження. 
9.00 – сніданок: круп’яна каша за старовинним рецептом, омлет, овочевий салат, чай, кава, молоко, домашнє зернове печиво; 
10.00 – прогулянка на підводах (або мікроавтобусі) вулицями села в Іванівські піски – українські кара-куми; 
12.00 – обряд Братчини біля 500-літнього дуба, освячення братчинської свічі і короваю; 
12.30 – святковий обід: починається з келиха медового напою. Солянка Ягорлицька (3 види м’яса і гриби), овочі, налисники з сиром і медом, узвар, кавун, кермечанка. 
14.00 – участь у народному обряді за календарем свят. Фотографування в українських строях, козацькі розваги на подвір’ї (можна як конкурс з призами). 
15.00 – майстер-клас з виготовлення обрядового печива. 
15.30 – майстер-клас: доїння корови. 
16.00 – полуденок. Дегустація молочних продуктів (обезжирене молоко, вершки, сметана, сир, масло, кисле молоко, сироватка) з печивом. 
19.00 – вечеря. Козацький куліш, овочі, млинцевий пиріг з грибами, чай, молоко, узвар. 
19.30 – від’їзд з садиби. 

Дводенна поїздка до Марійкиної садиби з Херсона (проїзд+харчування+проживання): 
- mersedes sprinter, 18 місць –740 грн/особи; 
- mersedes vito, 7 місць – 800 грн/особи. 


 

ДИВОВИЖНА ПОДОРОЖ ДО МАРІЙКИНОЇ САДИБИ Кінбурнська коса 
Марійкина садиба знаходиться в унікальному місці – в самому центрі с. Іванівка, що розташоване на Кінбурнській косі. Щороку все більше і більше відвідувачів їдуть до цього місця, аби відпочити від міської метушні та поринути в атмосферу спокою. 
Кінбурнська коса – дивовижне місце, де відпочиває не лише тіло, а й душа. Це місце, де зупиняється час. Саме тут можна сповна насолодитись морем та полежати на піску. Коса протягнулась на 40 кілометрів і входить до складу Чорноморського біосферного заповідника. 
Коса славиться лісом: вважається, що вона багато століть тому була повністю вкрита лісом, якого зараз, нажаль, мало залишилось. На косі мешкає багато птахів, які занесені до Червоної Книги України. 
Відомими також є лікувальні грязі. Кінбурська коса відома також дивовижним місцем біля села Покровка, де ростуть дикі орхідеї. 
Існує багато легенд про косу: в одних кажуть, що тут колись Аххіл влаштовував спортивні змагання, в інших – на косі знаходився храм богині родючості, а інші стверджують, що в курганах можна знайти скіфське золото. Хоча скіфське золото – це далеко не міф. 
Унікальність Кінбурна полягає у постійній тиші. Тут ніхто не заважатиме побути наодинці із самим собою, бо тут неймовірно великий пляж, а людей мало. На косі можна відпочити і компанією. 
На Кінбурнській косі багато мідій, креветок, а також рапанів, їх можна ловити та їсти, при цьому відчувати себе справжнім гурманом. 
Відпочинок на косі приваблює своєю «дикістю»: ніхто не заважає, а ти відчуваєш, як сонечко гріє твоє тіло, як морське повітря навіює неймовірні думки. Пляж є чистим, тут ростуть незвичайні рослини та багато сосен. А найкращим є те, що тут проблеми з інтернетом, тому можна повністю зануритись у мрії і насолоджуватись спокоєм. 

Ягорлицька затока 
Поруч із селом усього у 3-х кілометрах від Марійкіної садиби знаходиться Ягорлицька затока, що входить до складу Ягорлицького заказника. Саме на дні даної затоки у 2008 році експедиція Департаменту підводної спадщини Інституту археології НАН України під проводом С. Воронова відкрила залишки давньогрецького поселення VII ст. до н. е. Припускають, що це могла бути легендарна Борисфеніда. 

Нижньодніпровський парк 
Поруч із селом також знаходиться Нижньодніпровський парк. Нижнє Придніпров'я здавна привертало увагу дослідників. 
Нижньодніпровські піски засаджені соснами, садами, виноградниками. На піщаних аренах – дубові і березові гайки, ксерофітні злаки. Тваринний світ різноманітний – це все нетронуті людиною місця. Нижньодніпровські піски називають українськими кара-кумами. Можна проїхатися пісками на гужовому візку. Не сафарі, але близько до того. 

Проживання у Марійчиній садибі 
Для тих, хто хоче повністю відчути на собі атмосферу сільської романтики, у Марійчиній садибі пропонується ночівля в очеретяних бунгало 2х2 м, де навіть постіль із природних матеріалів – камки та соломи. (Тут можуть зустрітися павучки та комахи. Цей атракціон вже входить у вартість). Є два санвузли, два умивальники і душ (літній та у будинку). 
Для менш підготовлених відвідувачів, які не готові до екстремальних умов проживання, є місця у будинку зі зручностями. 

Смачно та ситно! 
Саме такий девіз у господині Марийкиної садиби. Гостям пропонуються страви за давніми місцевими рецептами з м’яса, риби, грибів, овочів, цілющих трав і фруктів, пироги і налисники, місцеві молочні продукти (сир, бринза, вершки, молоко, йогурт). Дорослим до борщику – по шкалику кермечанки. 
Гостям пропонується юшка по-чабанськи зі свіжини - баранини або свинини на вогнищі. Це старовинна страва степовиків. Подається м'ясо разом із картоплею, овочами та льоком (поливкою), додається круп’яна каша, а у чашках – бульйон. 
Є і рибна юшка. Звичайно, що можна поласувати шашликом зі свинини, або стейком. 
У вартість екскурсії як входить на вибір: 
- сільський обід – пампушки, борщ, домашнє сало, овочі по сезону, узвар, друга страва – обрядова, наприклад, до народного свята; 
- козацький обід – пампушки, козацький куліш, картопля печена з салом, овочі по сезону, узвар. Посуд – глиняний, дерев’яні ложки. 
Меню бажано обговорювати заздалегідь. 

Розваги та майстер-класи 
З давніх давен наші предки виготовляли ляльки-мотанки, які служили не просто іграшками для дітей, вони були оберегами. Вважалося, що вони захищають дитину від поганого ока, притягують щастя та сприяють швидкому одужанню. 
У Марійкиній садибі вам проведуть майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, крашанок и царапанок, баранців, коників та пташок, які можна зробити для своїх рідних та близьких у якості сувеніра. 
Для одноденної екскурсії в садибу обираєте майстер-класи за бажанням: 
- вироби з рослинних матеріалів (польові квіти, сіно, морські водорості): ляльки-мотанки, пташки, віночки, оберіг від злодіїв; 
- випікання обрядового печива (вівсяники, колобки, жиляники, жайворонки, голуби, буслячі лапки, борона, соха, серп, гніздо, макові коржики, хрестяники, драбинки); 
- виготовлення килимка з трави; 
- виготовлення молочних продуктів (від доїння корови до дегустації продуктів). Господиня Марійкіної садиби говорить: «Навчимо доїти корову і влаштуємо для вас дегустацію найнатуральніших екологічних молочних продуктів – молока, вершків, квашеного молока, сироватки, сиру, масла». 

Козацькі забави, що чекають на вас у Марійкиній садибі, – це смуга перешкод на спритність і витримку, польоти на мітлі. Це саме те, що підходить для гарного настрою, особливо, якщо у вас велика дружня компанія. 

Також на вас очікує екскурсія за народним календарем, або згідно замовленої теми: експозиція старожитностей, колекція старовинних вишитих і тканих рушників різних місцевостей України. (Обрядові свята, наприклад, у вересні: 10-11 Весілля свічки – Свято вогню; 17-18 Калинове свято, Неопалимої купини; 21 Різдво Богородиці, Осенина, свято Рожаниць і т.д.)  

 


ПРОГУЛЯНКИ за межами садиби – в степу, в лісі, в Іванівські піски (Іванівська піщана платформа Нижньодніпровських пісків), до озера Аджиголь, в дендропарк с. Садове, зустріч світанку в Долині курганів епохи ямної культури, катання на бричці – обговорюється під час замовлення екскурсії. 


Можливі екскурсії за додаткову плату: 

 • острів Білогрудий; 
 • Свято-Григорьївський Бізюков монастир з підземною церквою; 
 • старі храми Голопристанщини; 
 • маєток Фальц-Фейнів; 
 • гейзер «Гаряче джерело». 


Для замовлення туру, а також отримання більш детальної інформації, звертайтесь за тел.: 


(068) 551-97-34 
(050) 214-05-36 


Хочеш добре відпочити – не забудь в ARTravel подзвонити!! 


Сервисы для зарегистрированных пользователей
Все новости

Новости

30 марта 2017г.
Как добраться в Коблево на отдых

Коблево – курорт, расположенный на Черноморском побережье Николаевской области между городами Николаев и Одесса (80км от Николаева и 50км от Одессы). Коблево это ласковое солнце, теплое море, аромат степных трав и многолетний сосновый бор. Здесь очень развита инфраструктура развлечений и досуга. В Коблево находится большой аквапарк, также сказочный мир аттракционов, множество концертно-артистический площадок, ежедневные дискотеки и шоу-караоке, огромный выбор водных мотоциклов и велосипедов, а так же прогулки на катерах и яхтах и многое другое.

Читать дальше...

29 марта 2017г.
Как добраться до Кирилловки на отдых

Кирилловка это поселок городского типа Запорожской области, являющийся летним курортом Азовского моря. Данная местность получила признание благодаря просторной набережной с золотистым песком, прозрачному теплому и глубокому морю, а так же своей инфраструктуре.

Читать дальше...

29 марта 2017г.
Как добраться в Большевик (Приморское) Херсонской области

Большевик (Приморское) – это летний курорт в Херсонской области, расположенный на побережье Черного моря. Поселок расположен в 100км. от Херсона и имеет всего 3 улицы: Степная, Приморская и Мира. Так же в поселке имеется палаточный городок, который находится на самом побережье. Большевик – уникальное место, ежегодно посещаемое тысячами туристов, но больше подходит для туристов эконом класса из-за многочисленных мест для кемпинга и отдыха в палатках. На набережной поселка Приморского к вашим услугам: кафе, рестораны, организуются развлекательные программы в виде катания на катамаранах, банане, плюшке, водных горках, скутере, парашюте и других различных водных приспособлениях с купанием в открытом море.

Читать дальше...

Реклама
Все фотографии1

Фотоконкурс Мисс Море

Архив опросов
Откуда Вы впервые узнали о проекте MORE.ks.ua?

Наши партнеры

Управление туризма и курортов ХОГА khersonregion.com