Відпочинок в українському стилі «Марійкина садиба»

Поспішай скоріше тур придбати і в Марійкину садибу завітати! 

С. Іванівка Голопристанського району

Тривалість: 1 день, 2-3 дні та по бажанню

На березі Ягорлицької затоки Чорного моря причаївся куточок тиші та спокою – Марійкина садиба. Це справжнє сховище від буденної метушні та залізних тенет міста. Тут можна з головую зануритися у звичаї та прикмети українського народу. Відчути його самобутність на собі. 
Під час подорожі на вас чекають: 

 •  незабутній відпочинок на Кінбурнській косі; 
 • знайомство з козацькими звичаями; 
 • майстер-класи із виготовлення оберегів; 
 • майстер-класи з випікання печива; 
 • прогулянка в українські “кара-куми” – Нижньодніпровські піски; 
 • дегустація українських страв за старовинними рецептами із екологічно-чистої продукції, вирощеної на ланах Херсонщини; 
 • участь у виготовленні молочних продуктів; 
 • фотосесія у стилі шале; 
 • сувенірна крамничка; 
 • тільки 18+ (самогоноваріння). 


 

ОДНОДЕННА ЕКСКУРСІЯ

8.00 – виїзд з Херсона; 
9.00 – прибування до Марійкиної садиби; 
9.15 – зустріч з господинею Марійкиної садиби; 
9.30 – зупинка, підйом на вершину кургану епохи ямної культури (3 тис. р. до н.е.); 
10.00 – історія місцевих курганів (унікальна для світу концентрація курганів біля берега Ягорлицької затоки); 
10.30 – сільська православна церква Св. Апостола Івана Богослова (Віковий дуб, занесений до реєстру знаменитих дерев України, потомок Гілеї); 
11.15 – прогулянка в українські “кара-куми” – Нижньодніпровські піски; 
11.30 – гостина в МАРІЙКИНІЙ САДИБІ; 
12.00 – зустріч гостей з хлібом-сіллю; 
12.15 – дегустація українських страв і напоїв; 
13.15 – знайомство зі звичаями і обрядами минувшини; 
13.45 – «Козацькі розваги» - смуга перешкод на спритність і витримку, польоти на мітлі; 
15.00 – майстер-класи (розповідь про звичаї і традиції на одну із обраних тем); 
16.00 – тільки 18+: самогоноваріння і рецепти домашніх настоянок; 
16.30 – інтерактивна участь в народних святах і обрядах; 
17.00 – фотосесії з елементами українських строїв і старожитностями; 
17.00 – сувенірна крамничка; 
17.30 – прогулянка до Ягорлицької затоки (в теплу пору року); 
19.00 – від’їзд з садиби. 

Ціна 
- mersedes sprinter, 18 місць – 300 грн/особи (проїзд в дві сторони + очікування + обід);
- аренда автобуса mersedes sprinter, 18 місць на одноденну поїздку до Марійкиної садиби з Херсона (вартість тільки проїзду без екскурсії) – 1500 грн. ДВОДЕННА ЕКСКУРСІЯ

ДЕНЬ 1-й 
11.00 – виїзд з Херсона; 
12.00 – прибуття гостей, зустріч з хлібом-сіллю на воротах, розміщення; 
13.00 – обід: борщ південний з куркою, пампушками, сало і овочі, шкалик кермечанки, перець фарширований з грибами, узвар, зелений пиріг. 
14.00 – екскурсія по садибі (старожитності, місця для розваг і куточки для відпочинку); 
15.00 – прогулянка на берег Ягорлицької затоки на мікроавтобусі (козацька застава, скіфське стійбище, античне поселення, Чорноморський біосферний заповідник, Кінські острови, лікувальні «гарячі» грязі); 
16.30 – полуднок: дегустація трав’яних чаїв Ягорлицького краю з пиріжками; 
17.30 – майстер-клас на вибір; розповідь про колекцію старовинних рушників, весільний рушник; 
19.00 – вечеря. 
Посиденьки біля вогнища, ритуал «Дерево бажань». 

ДЕНЬ 2-й 
Пробудження. 
9.00 – сніданок: круп’яна каша за старовинним рецептом, омлет, овочевий салат, чай, кава, молоко, домашнє зернове печиво; 
10.00 – прогулянка на підводах (або мікроавтобусі) вулицями села в Іванівські піски – українські кара-куми; 
12.00 – обряд Братчини біля 500-літнього дуба, освячення братчинської свічі і короваю; 
12.30 – святковий обід: починається з келиха медового напою. Солянка Ягорлицька (3 види м’яса і гриби), овочі, налисники з сиром і медом, узвар, кавун, кермечанка. 
14.00 – участь у народному обряді за календарем свят. Фотографування в українських строях, козацькі розваги на подвір’ї (можна як конкурс з призами). 
15.00 – майстер-клас з виготовлення обрядового печива. 
15.30 – майстер-клас: доїння корови. 
16.00 – полуденок. Дегустація молочних продуктів (обезжирене молоко, вершки, сметана, сир, масло, кисле молоко, сироватка) з печивом. 
19.00 – вечеря. Козацький куліш, овочі, млинцевий пиріг з грибами, чай, молоко, узвар. 
19.30 – від’їзд з садиби. 

Дводенна поїздка до Марійкиної садиби з Херсона (проїзд+харчування+проживання): 
- mersedes sprinter, 18 місць –800 грн/особи; 
 


 

ДИВОВИЖНА ПОДОРОЖ ДО МАРІЙКИНОЇ САДИБИ Кінбурнська коса 
Марійкина садиба знаходиться в унікальному місці – в самому центрі с. Іванівка, що розташоване на Кінбурнській косі. Щороку все більше і більше відвідувачів їдуть до цього місця, аби відпочити від міської метушні та поринути в атмосферу спокою. 
Кінбурнська коса – дивовижне місце, де відпочиває не лише тіло, а й душа. Це місце, де зупиняється час. Саме тут можна сповна насолодитись морем та полежати на піску. Коса протягнулась на 40 кілометрів і входить до складу Чорноморського біосферного заповідника. 
Коса славиться лісом: вважається, що вона багато століть тому була повністю вкрита лісом, якого зараз, нажаль, мало залишилось. На косі мешкає багато птахів, які занесені до Червоної Книги України. 
Відомими також є лікувальні грязі. Кінбурська коса відома також дивовижним місцем біля села Покровка, де ростуть дикі орхідеї. 
Існує багато легенд про косу: в одних кажуть, що тут колись Аххіл влаштовував спортивні змагання, в інших – на косі знаходився храм богині родючості, а інші стверджують, що в курганах можна знайти скіфське золото. Хоча скіфське золото – це далеко не міф. 
Унікальність Кінбурна полягає у постійній тиші. Тут ніхто не заважатиме побути наодинці із самим собою, бо тут неймовірно великий пляж, а людей мало. На косі можна відпочити і компанією. 
На Кінбурнській косі багато мідій, креветок, а також рапанів, їх можна ловити та їсти, при цьому відчувати себе справжнім гурманом. 
Відпочинок на косі приваблює своєю «дикістю»: ніхто не заважає, а ти відчуваєш, як сонечко гріє твоє тіло, як морське повітря навіює неймовірні думки. Пляж є чистим, тут ростуть незвичайні рослини та багато сосен. А найкращим є те, що тут проблеми з інтернетом, тому можна повністю зануритись у мрії і насолоджуватись спокоєм. 

Ягорлицька затока 
Поруч із селом усього у 3-х кілометрах від Марійкіної садиби знаходиться Ягорлицька затока, що входить до складу Ягорлицького заказника. Саме на дні даної затоки у 2008 році експедиція Департаменту підводної спадщини Інституту археології НАН України під проводом С. Воронова відкрила залишки давньогрецького поселення VII ст. до н. е. Припускають, що це могла бути легендарна Борисфеніда. 

Нижньодніпровський парк 
Поруч із селом також знаходиться Нижньодніпровський парк. Нижнє Придніпров'я здавна привертало увагу дослідників. 
Нижньодніпровські піски засаджені соснами, садами, виноградниками. На піщаних аренах – дубові і березові гайки, ксерофітні злаки. Тваринний світ різноманітний – це все нетронуті людиною місця. Нижньодніпровські піски називають українськими кара-кумами. Можна проїхатися пісками на гужовому візку. Не сафарі, але близько до того. 

Проживання у Марійчиній садибі 
Для тих, хто хоче повністю відчути на собі атмосферу сільської романтики, у Марійчиній садибі пропонується ночівля в очеретяних бунгало 2х2 м, де навіть постіль із природних матеріалів – камки та соломи. (Тут можуть зустрітися павучки та комахи. Цей атракціон вже входить у вартість). Є два санвузли, два умивальники і душ (літній та у будинку). 
Для менш підготовлених відвідувачів, які не готові до екстремальних умов проживання, є місця у будинку зі зручностями. 

Смачно та ситно! 
Саме такий девіз у господині Марийкиної садиби. Гостям пропонуються страви за давніми місцевими рецептами з м’яса, риби, грибів, овочів, цілющих трав і фруктів, пироги і налисники, місцеві молочні продукти (сир, бринза, вершки, молоко, йогурт). Дорослим до борщику – по шкалику кермечанки. 
Гостям пропонується юшка по-чабанськи зі свіжини - баранини або свинини на вогнищі. Це старовинна страва степовиків. Подається м'ясо разом із картоплею, овочами та льоком (поливкою), додається круп’яна каша, а у чашках – бульйон. 
Є і рибна юшка. Звичайно, що можна поласувати шашликом зі свинини, або стейком. 
У вартість екскурсії як входить на вибір: 
- сільський обід – пампушки, борщ, домашнє сало, овочі по сезону, узвар, друга страва – обрядова, наприклад, до народного свята; 
- козацький обід – пампушки, козацький куліш, картопля печена з салом, овочі по сезону, узвар. Посуд – глиняний, дерев’яні ложки. 
Меню бажано обговорювати заздалегідь. 

Розваги та майстер-класи 
З давніх давен наші предки виготовляли ляльки-мотанки, які служили не просто іграшками для дітей, вони були оберегами. Вважалося, що вони захищають дитину від поганого ока, притягують щастя та сприяють швидкому одужанню. 
У Марійкиній садибі вам проведуть майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, крашанок и царапанок, баранців, коників та пташок, які можна зробити для своїх рідних та близьких у якості сувеніра. 
Для одноденної екскурсії в садибу обираєте майстер-класи за бажанням: 
- вироби з рослинних матеріалів (польові квіти, сіно, морські водорості): ляльки-мотанки, пташки, віночки, оберіг від злодіїв; 
- випікання обрядового печива (вівсяники, колобки, жиляники, жайворонки, голуби, буслячі лапки, борона, соха, серп, гніздо, макові коржики, хрестяники, драбинки); 
- виготовлення килимка з трави; 
- виготовлення молочних продуктів (від доїння корови до дегустації продуктів). Господиня Марійкіної садиби говорить: «Навчимо доїти корову і влаштуємо для вас дегустацію найнатуральніших екологічних молочних продуктів – молока, вершків, квашеного молока, сироватки, сиру, масла». 

Козацькі забави, що чекають на вас у Марійкиній садибі, – це смуга перешкод на спритність і витримку, польоти на мітлі. Це саме те, що підходить для гарного настрою, особливо, якщо у вас велика дружня компанія. 

Також на вас очікує екскурсія за народним календарем, або згідно замовленої теми: експозиція старожитностей, колекція старовинних вишитих і тканих рушників різних місцевостей України. (Обрядові свята, наприклад, у вересні: 10-11 Весілля свічки – Свято вогню; 17-18 Калинове свято, Неопалимої купини; 21 Різдво Богородиці, Осенина, свято Рожаниць і т.д.)  

 


ПРОГУЛЯНКИ за межами садиби – в степу, в лісі, в Іванівські піски (Іванівська піщана платформа Нижньодніпровських пісків), до озера Аджиголь, в дендропарк с. Садове, зустріч світанку в Долині курганів епохи ямної культури, катання на бричці – обговорюється під час замовлення екскурсії. 


Можливі екскурсії за додаткову плату: 

 • острів Білогрудий; 
 • Свято-Григорьївський Бізюков монастир з підземною церквою; 
 • старі храми Голопристанщини; 
 • маєток Фальц-Фейнів; 
 • гейзер «Гаряче джерело». 

Для замовлення туру, а також отримання більш детальної інформації, звертайтесь за тел.: 050-520-45-84.

Хочеш добре відпочити – не забудь в ARTravel подзвонити!! 


Сервисы для зарегистрированных пользователей
Все новости

Новости

20 февраля 2018г.
Отдых в Лазурном Херсонская область 2018

ЛАЗУРНОЕ – популярный курорт на Черном море в Херсонской области. Хорошее глубокое море, правда, есть медузы. Пляж песчаный, довольно чистый. В начале поселка есть залив – там мелко и нет медуз.

Читать дальше...

19 февраля 2018г.
Отдых на Азовском море - Арабатская Стрелка

В Азовском море нет никогда медуз. В прошлом году построили Аквапарк, немного отремонтировали дорогу. Также там есть дельфинарий, контактный зоопарк. Многие едут на Арабатскую Стрелку из-за горячего источника. В прошлом году Арабатская Стрелка побила все рекорды по посещению и стала своего рода «прорывом года». 

Читать дальше...

15 февраля 2018г.
Отдых в Скадовске – Черное море 2018

СКАДОВСК (ЧЕРНОЕ МОРЕ) - хорошее место для отдыха с детьми. Подходит для людей, которые хотят оздоровиться, особенно курорт понравится для отдыха людям, у которых проблемы с дыхательными путями. Скадовск, в первую очередь, оздоровительный, а только потом развлекательный курорт.

Читать дальше...

Booking.com: Бронь номеров
Booking.com
Архив опросов
Откуда Вы впервые узнали о проекте MORE.ks.ua?

Наши партнеры

Управление туризма и курортов ХОГА khersonregion.com artravel